Motto:

Motto: Mám zkušenosti z práce v hygienické službě a řízení zdravotnictví. Věřím, že tyto mé zkušenosti budou pomáhat kolegům v péči o jejich ordinace.

středa 30. dubna 2014

Dlouhodobá archivace elektronických dat


Pokud potřebujeme archivovat důležitá data, která máme v elektronické podobě (zdravotnická dokumentace, účetnictví apod.), často si neuvědomujeme, že jejich ztráta by nás mohla přivést do velmi obtížné situace s nepříjemnými a drahými právními důsledky. Archivace na flashdisku nebo běžném CD či DVD rozhodně nesplňuje požadavky dlouhodobého uložení (desítky let u zdravotnické dokumentace). Požadavky výborně splňuje uložení dat na speciální DVD – DataTresorDisc. Zápis se provede pomocí speciální mechaniky, číst a obnovovat data v počítači lze potom pomocí běžné CD/DVD mechaniky, která je v každém počítači nebo se k němu dá připojit. DataTresorDisc odolává výborně fyzikálním vlivům, včetně vysoké teploty a zápis na něm vydrží i 100 let.

Pokud si nechcete pořizovat speciální mechaniku na zápis dat na DataTresorDisc, můžeme to provést za Vás přímo ve Vaší ordinaci, přineseme mechaniku i disky s sebou. Vaše data nikam nekopírujeme a nepřenášíme, zůstanou hned po zápisu uložena na odolném disku u Vás. 

Žádné komentáře:

Okomentovat